فایل ورد بررسي تجربي استحکام بين لايه اي در چند لايه اليافي – فلزي اصلاح شده با الاستومر در ضربه سرعت پايين و بارگذاري خمشي شبه استاتيکي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل ورد بررسي تجربي استحکام بين لايه اي در چند لايه اليافي – فلزي اصلاح شده با الاستومر در ضربه سرعت پايين و بارگذاري خمشي شبه استاتيکي :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 6

چکیده مقاله:

هدف پژوهش حاضر بررسی استحکام بین لایهای در لمینیت های الیافی -فلزی اصلاح شده با الاستومر تحت بارگذاری ضربه ای سرعت پایین و خمش شبه استاتیکی میباشد . ساختار مورد بررسی یک لمینیت 4 لایه شامل دو لایه آلومینیوم 6061-T6 به عنوان صفحات خارجی, یک لایه کامپوزیت شیشه /اپوکسی شامل 6 لایه فیبر بافته شده شیشه و یک لایه الاستومر از نوع لاستیک طبیعی کامپاند شده است. هدف ساخت چنین لمینیتی, حفظ سفتی ساختار علاوه بر افزایش ظرفیت جذب انرژی میباشد ولیکن جدایش بین لایه ای می تواند از پدیده های بحرانی برای این نوع لمینیت تلقی شود. به منظور بررسی این جدایش, 3 نوع چسب شامل بایلامت S2, کموزیل 222 و سیانوآکریلیت در فرایند ساخت استفاده شد. آزمایشات خمش سه نقطه و ضربه سرعت پایین بر روی نمونه ها توسط دستگاه کشش یونیورسال و دستگاه سقوط وزنه صورت گرفته و سپس تغییرات خواص مکانیکی مورد بررسی قرار گرفته اند. در نهایت یک حالت بهینه برای چسبندگی مناسب بین لایه ای بر اساس نرخ بارگذاری ارائه شده است.

لینک کمکی